Szukaj na stronie

Biuro Królewny Piki
SZYJEMY BAJKI
Przytulanka do kochania

Dzięki warsztatom „Szycie bajek” dzieci będą miały zawsze pod ręką Pana Kuleczkę, kaczkę Katastrofę, muchę Bzyk-Bzyk czy psa Pypcia. Przytulanki stworzą przy pomocy swej wyobraźni, igły, nici, kolorowych materiałów i pomocy naszej Fundacji.  Małych mieszkańców Woli zapraszamy w maju do trzech placówek Biblioteki Publicznej na Woli.Dzięki dotacji m.st Warszawy – Dzielnicy  zorganizujemy interdyscyplinarne warsztaty, łączące lekturę z krawieckimi warsztatami. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat oraz ich opiekunów.

Dwugodzinne zajęcia będą składały się z dwóch części. Na początku nasza animatorka, Małgosia Brus, przeczyta dzieciom bajkę z serii „Pan Kuleczka” autorstwa
Wojciecha Widłaka i Elżbiety Wasiuczyńskiej. Bajka ta ma być inspiracją do uszycia Przytulanki z pomocą animatorki, która przy okazji wprowadzi dzieci w tajniki szycia ręcznego.

Młodzi uczestnicy nauczą się jak nawlec igłę, zrobić supełek, przyszyć guzik oraz podstawowych szwów krawieckich.
Efektem tych zajęć ma być samodzielne wykonanie zabawki – bohatera przeczytanej bajki. 

Ponieważ warsztaty trwają tylko dwie godziny, dzieci być może nie zdążą wykończyć lalki na zajęciach, ale zostaną poinstruowane jak to zrobić w domu i otrzymają niezbędne materiały.

Zaplanowaliśmy przeprowadzenie trzech warsztatów w różnych placówkach bibliotecznych na Woli. W każdych zajęciach udział weźmie 20 dzieci wraz z opiekunami. 

Zajęcia odbędą się:
-15 maja 2012 r o godz. 17.00
w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 25 przy ul. Żytniej  64
-
16 maja 2012 r. o godz. 17.30 w Bibliotece  dla Dzieci i Młodzieży nr 21 przy al. Solidarności 90
-
23 maja 2012 r. o godz. 17.00w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 46, przy  ul. Chłodnej 11

Projekt zrealizowany ze środków Urzędu m. st. Warszawy – Dzielnicy Wola