Szukaj na stronie

Biuro Królewny Piki arrow Bajka - artystyczna świetlica
Bajka - artystyczna świetlica

Świetlica ośrodka Markot Bajka

Warsztaty prowadzone od maja do grudnia 2008 r. Program:

 1. Ozdoby z filcu – nauka twórczego wykorzystania starych materiałów i filcu. Efektowne kolorowe ozdoby wszelkiego typu dzieci tworzą pod okiem artystki specjalizującej się w tej technice.
 2. Wycinanki z różnych stron Polski – zajęcia prowadzone przez animatora z warszawskiego Muzeum Etnograficznego. Prezentacja wycinanek właściwych dla różnych regionów Polski oraz nauka technik wycinankowych.
 3. Zajęcia tkackie – nauka tkania z włóczki i tkanin na przygotowanych minikrosnach.
 4. Na straganie z dzień targowy – zajęcia prowadzone przez młodego aktora. Dzieci dostają tekst wiersza i uczą się technik modelowania głosu, operowania nim w zależności od roli, jaka im przypadnie, sztuki interpretacji i elementów gry aktorskiej.
 5. Collage – dzieci uczą się tej techniki, oglądają ilustracje i wykonują kolorowe, nietypowe prace – prezenty dla bliskich.
 6. Warsztaty sztuki cyrkowej – klaun i szczudlarz uczą dzieci trików i podstawowych umiejętności cyrkowych. Świetna zabawa i ćwiczenia zręcznościowe w jednym, najchętniej przeprowadzane w wakacje na świeżym powietrzu.
 7. Mój totem – animator przedstawia ideę totemu, znaku mistycznych więzi między ludźmi i ze światem przyrody, a także jako godła rodziny lub grupy. Dzieci wykonują własne totemy.
 8. Origami – nauka techniki i tworzenie ozdobnych konstrukcji z kolorowego i papieru pod okiem instruktorki.
 9. Zajęcia malarskie – dzieci wypowiadają się na temat: „Najbardziej chciałbym/chciałabym..”. Malują farbami na dużych arkuszach kartonowych, a w kompozycji wykorzystują swoje zdjęcia zrobione na poprzednich zajęciach.
 10. Bałwanki – na powitanie zimy dzieci budują z bałwanki z nietypowych materiałów. Jest to nauka umiejętności tworzenia brył i postaci, elementów ozdobnych z niekonwencjonalnych materiałów. Bałwanki umieszczane są na stelażach i strojone.
 11. Malowanie bombek - twórcze przygotowania do świąt. Jednobarwne szklane bombki są dekorowane przy użyciu farb akrylowych.
Projekt dotowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Wydział Kultury Dzielnicy Białołęka.