Szukaj na stronie

Biuro Królewny Piki arrow Niedzelne podróże rodzinne 2
Niedzielne podróże rodzinne 2
Niedzielne podróżne rodzinne 2


„Niedzielne podróże rodzinne" to cykl czterech imprez - warsztatów mulitkulturowych skierowanych do dzieci i całych rodzin. Odbywają się w niedzielne przedpołudnia w klubie „Qlala bar" na Mokotowie, przy ul. Chełmskiej 21 w Warszawie.

Podczas warsztatów uczestnicy czynnie poznają kultury innych narodów, w tym mniejszości religijnych i etnicznych mieszkających w Polsce, w Warszawie, a więc swoich sąsiadów. Poznają kulturę, sztukę, obrzędowość, wierzenia i legendy. Na koniec spotkania uczą się śpiewać, tańczyć lub wykonują ciekawe warsztatowo prace plastyczne nawiązujące do danej kultury.


Wiosenny cykl „Niedzielnych podróży rodzinnych" obejmuje warsztaty z kultury:

  • - kaukaskiej - 11 kwietnia
  • - islamskiej -18 kwietnia
  • - Dalekiego Wschodu - 25 kwietnia
  • - Meksykańskiej - 9 maja.

Warsztaty zaczynają się o godzinie 11.00 i trwają średnio 2 godziny. Prowadzone są przez przedstawicieli mniejszości kulturowych w Polsce, artystów i animatorów. Ilustrowane są bogato prezentacjami multimedialnymi.


Zeszłoroczna edycja „Niedzielnych podróży rodzinnych" poświęcona była kulturze żydowskiej, romskiej, afrykańskiej, Indian Ameryki Północnej.Warsztaty „Niedzielne podróże rodzinne" organizowane są przez Fundację „Objazdowy Dom Kultury", która zajmuje się edukacją kulturalną i mulitkulturową i docieraniem z kulturą do odbiorców, którzy mają do oferty kulturalnej utrudniony dostęp z racji zamieszkania lub trudnej sytuacji społecznej, w której się znajdują.


Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu m. st. Warszawy.